Kohviaparaat
Et mitte päris kultuuri ära kaduda ostsin esimese asjana kirbukalt kohviaparaadi ja loomulikult mitte lihtsa. 300 kohalikku raha(~3o eeku) ja rõõmu kui palju:
Telkkaripeli
Suhteliselt must have item. Kohe esimesel nädalal seati Wii üles ja sai kerge tennise turniir tehtud. Wii soetamisega kaasnes veel selline lugu, et Jesse ja keeggi veel läksid juba eelmine õhtu järjekorda, et Wii-d osta ja see ei olnud mitte siis kui Wii esmakordselt välja tuli - lihtsalt kõik partiid ostetakse hetkega ära. Igatahes tekitas see piisavalt kõmu, et neist mingi tekst kohalikku "nohikuajakirja" kirjutada. Kuid tagasi tegevuse juurde, kõigepealt tuli uued tulijad süsteemi toppida:
Pood
Ilmselt kõige hullemad shoppajad maailmas. Kui kuskil maal on vähegi mingi püha, mil toimub ostuhullus, siis on ka jaapanlased selle kohe omale hingeasjaks võtnud. Poode on igal pool ja igasuguseid. Tähtsamatena siis ilmselt 100 jeeni pood, kust saab ilmselt peaaegu kõike (elektroonikat väga ei ole) ja ühe jupi hind on siis 100 jeeni. Teine märkimisväärne pood on nn.
"convenience store" maakeeli peaks see olema esmatarbekaupade pood, kuid ilmselt on see kaotanud oma olemuse, sest kui 100 jeeni poest saab peaaegu kõike, siis convenience storest saab absoluutselt kõike ja kõige huvitavam selle juures on see, et pood ise on reeglina suhteliselt väike, mitte nagu mingi suur kaubamaja. Lihtne väike poeke, kus riiulite peal kõrvuti on piim ja Maci viimane mudel, sealsamas teise riiuli peal on sokid ja raamatud, siis on loomulikult olemas kõiksugused vidinad ipodi jaoks ja no üldiselt kõike, mida ei suuda ette kujutada on seal olemas. Väga tahaks teada, kes ja mis alusel selle valiku teeb nendesse poodidesse, sest pood ise mahub umbes 100 ruudu peale ära. Seejärel on väiksed toidupoed, kus asjad on nii tihedasti paigutatud, et isegi väikesed jaapanlased ei mahu riiulite vahele ära, aga see-eest on suhteliselt odavat kraami saada - enamus asjade olemusest ei ole muidugi õrna aimu ka:
Ja siis muidugi põhihullus - Akihabara:
Shoppamiseks peaks seekord aitama - ilmselt tuleb Akihabarast edaspidigi juttu, kui ma sinna kanti peaks jälle sattuma.
Pildistamine
Pildistamisega on nüüd selline lugu, et seda kohe peab igal pool tegema ja pildistama peab kõike mis liigub või mis ei liigu või tegelt polegi see üldse tähtis, mida pildistatakse, tähtis on see, et pildistatakse. Kui keegi juhtub sind Jaapanis pildistada, siis püüa meeles pidada, et näpud peavad püsti olema ja peace märki tegema, igatahes püüan ma iga pildi peal ikka näpud püsti hoida. Vahel läheb meelest ära, aga see-eest hoian järgmisel pildil mõlema käe näppe püsti. Igatahes on pildistamisest saanud osa tämnapäeva Jaapani kultuurist, mida osa jaapanlasi ise kutsub Akihabara kultuuriks. Alla mõned näited - nõrganärvilistel mitte vaadata:
Lõppu midagi rõõmsamat:
Purk
Ja kui sa juba arvad, et mingi asi sind üllatada ei suuda siis ta teeb seda siiski:
Chilli kaste
Tegelikult on asju palju rohkem ja palju tähtsamaid asju, aga kuna ma pole veel jõundud neist korraliku pilti teha, siis sellepärast ma neist ka veel ei räägi.
Jätkub 2-s osas.
No comments:
Post a Comment